Anita Ćwiklińska
Jestem studentką III roku Biznesu Chemicznego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Od początku studiów należę do Koła Naukowego Biznesu Chemicznego, a w tym roku akademickim pełnię funkcję jego Prezes. Popularyzacja nauki oraz jej przekazywanie w sposób przystępny i ekscytujący stały się moją pasją. Swoją pracę inżynierską realizuję w Katedrze Analizy Środowiska. Poza uczelnią interesuję się psychologią oraz szeroko pojętym konceptem well-being.
dr Joanna Drzeżdżon
Jestem pracownikiem Katedry Technologii Środowiska Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia na kierunku Chemia na Wydziale Chemii UG w 2012 roku, tam również otrzymałam w 2017 r. stopień doktora nauk chemicznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą syntezy oraz badań właściwości katalitycznych w procesach polimeryzacji olefin i ich pochodnych oraz właściwości antyoksydacyjnych związków koordynacyjnych jonów metali przejściowych. Projektuję procesy chemiczne z zastosowaniem zasad „zielonej chemii”. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chemicznego. Opiekuję się studenckim Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego.
dr hab. Agnieszka Chylewska, profesor Uniwersytetu Gdańskiego
Jestem pracownikiem Katedry Chemii Bionieorganicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego; doktorem habilitowanym nauk chemicznych – kierownikiem Pracowni Oddziaływań Międzycząsteczkowych, edytorką w czasopiśmie Journal of Coordination Chemistry, senatorką UG, badaczką, nauczycielem akademickim, ambasadorką i mentorką w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” fundacji edukacyjnej Perspektywy. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej. Moje zainteresowania badawcze koncentrują się na aktywnych biologicznie związkach niskocząsteczkowych, w tym koordynacyjnych, badaniu ich oddziaływań z bio-molekułami oraz ich zastosowaniu w farmacji, medycynie oraz przemyśle. Opiekuję się Naukowym Kołem Chemików UG.
dr Aleksandra Bielicka-Giełdoń
Jestem pracownikiem Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego; doktorem nauk chemicznych – nauczycielem akademickim i popularyzatorem nauki. Aktywnie współpracuję z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowania procesów (foto)katalitycznych w degradacji mikrozanieczyszczeń oraz analizy metali śladowych w badaniach środowiskowych. Opiekuję się studenckim Kołem Naukowym Ochrony Środowiska.
Julia Dunajska
Jestem studentką pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Chemia o specjalizacji analityka i diagnostyka chemiczna. Obecnie pracuję nad projektem do pracy magisterskiej na Wydziale Biochemii Molekularnej, w ramach którego syntetyzuję koniugaty peptyd-antybiotyk, w celu dalszych badań nad ich przepuszczalnością przez barierę krew-mózg, wykorzystując testy PAMPA-BBB. Jestem przewodniczącą Naukowego Koła Chemików UG. Moją ucieczką od obowiązków związanych ze studiowaniem jest śpiewanie i układanie puzzli.
Hubert Kwiatkowski
W 2025 ukończyłem studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej (kierunek chemia). Obecnie kontynuuję studia na kierunku korozja. Obszar moich zainteresowań naukowych obejmuje organiczne inhibitory korozji i elektrochemiczne metody badań korozyjnych W latach 2023-24 pełniłem funkcję prezesa Naukowego Koła Chemików Studentów PG. Oprócz zadowalających wyników prowadzonych badań, radość sprawia mi pływanie i dobre jedzenie.
Dominika Rakowska
Jestem studentką trzeciego roku chemii na specjalności analityka i diagnostyka, projekt licencjacki realizuje na katedrze Biochemii Molekularnej, poszerzając moją wiedzę w tym zakresie. Do Naukowego Koła Chemików UG dołączyłam niedawno aby zawiązać nowe znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach oraz aby być bogatszą o ciekawe doświadczenia. Moją odskocznią od studiów jest czytanie książek, głównie fantasy i science fiction, oraz sport, w tym pływanie i od niedawna bieganie.
Aleksandra Perzanowska
Jestem studentką trzeciego roku Chemii na specjalności analityka i diagnostyka chemiczna na Uniwersytecie Gdańskim. Realizuję projekt licencjacki na Katedrze Biochemii Molekularnej. Od niedawna należę do Naukowego Koła Chemików. W wolnych chwilach lubię czytać książki, a najbardziej te związane z Harrym Potterem, układać puzzle i spacerować brzegiem morza.
Michał Szymankiewicz
Jestem studentem pierwszego semestru studiów magisterskich na kierunku Technologia Chemiczna ze specjalizacją z technologii energii odnawialnych. W tym roku ukończyłem także studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej, na kierunku Chemia. Od roku 2024 pełnię rolę Prezesa Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej. Obecnie obszar moich zainteresowań badawczych zajmują ogniwa paliwowe i elektrochemia. Prywatnie jestem fanem twórczości H. P. Lovecrafta. Podczas nauki i pracy towarzyszy mi sentencja Goethego: „Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”.
Patrycja Wasilewska
Jestem studentką IV roku Farmacji na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od dwóch lat działam w Kole Naukowym przy Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej, gdzie pracuję przy optymalizacji metod analitycznych do badania leków przeciwdepresyjnych, głównie z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI), co może ułatwić monitorowanie leczenia pacjentów z zaburzeniami depresyjnymi. Jestem również aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, gdzie angażuję się w działania społeczne, np. wolontariat dla DKMS. W wolnym czasie ćwiczę na siłowni lub praktykuję jogę, co pozwala mi się zrelaksować.